Modely karavanů a jejich prodej

Přestavba dodávky na obytné

Obytné dodávky jsou sériově vyráběnými vozidly, které jsou následně přestavovány na obytná vozidla.

V čem všem tato přestavba zejména spočívá a jak se provádí?

Jedná se v prvé řadě o úpravu interiéru v nákladovém prostoru takovým způsobem, aby bylo vyhověno požadavkům cestovatele.

Karoserie na dodávce, která je ve většině případů svařována z plechových lisovaných dílců, v drtivé většině případů zůstává v původním stavu. Mohou se však objevit i různé nástavby na dodávky, které jsou většinou vyráběny z laminátu. Tyto nástavby se instalují na původní karoserie, čímž se zvětší nákladový prostor a samozřejmě vozidlo samotné.

Nejčastěji se do tohoto nadstaveného prostoru instalují například další lůžka a tak podobně. Obytné dodávky jsou nejčastěji využívány cestovateli, kteří potřebují pro své expediční a poznávací cesty nějaké pohodlné zázemí, které poskytuje například karavan, avšak potřebují zůstat vůči svému okolí nenápadní.

Pokud bychom se měli podívat do historie obytných dodávek, tak bychom museli zhruba do padesátých let dvacátého století, kdy byl vyprodukován společností Westfalia první vůz tohoto druhu a typu.

Pokladem vozidla byl podvozek legendárního vozu Volkswagen Transporter. V současné době je tento fenomén cestování rozšířený opravdu po celém světě.

Komentáře jsou uzavřeny.